BCS czarne logo
Szukaj

Dumny benefit na Lato Wolnej Miłości

Lato Wolnej Miłości

Czas trwania: 25.06.2022
Rodzaj wydarzenia: Festiwal

Do: Dumnych Queen&Queers

Od: Lato Wolnej Miłości

Wejdźmy dzisiaj wspólnie w Miesiąc Dumy i zakończmy go hucznie podczas benefitu na tegoroczną edycję Lata Wolnej Miłości!

25 czerwca zapraszamy Was do Bydgoskiego Centrum Sztuki, gdzie od rana wspólnie zamanifestujemy naszą gejowskość.

Cel jest szczytny i w kolorach pastelowych – zbieramy na tegoroczną edycję Lata Wolnej Miłości

DUMNE DZIARY

Będą na Was czekać wspaniale tatuatorki, czyli:

Jasno Tattoo (Demolka Studio),

Lisia Nora Tattoo (Studio Szerszeń)

The Whale Tale (Studio Szerszeń). Dodatkowo, na specjalną okazję

Tarocista Rafał pokaże i opowie, co dla Was, w komunikacji z Kosmosem, przygotowały karty.

Od 18:00 do 20:00 w promocyjnych cenach najfajniejsza bydgoska fotografka Magda Juraszewska, będzie Was portretowała na tle queerowych flag. Fotografie będą częścią sierpniowego Festiwalu – wydrukowane, uświetnią aranżacje przestrzeni.

Na każdy wzorek, fotografię oraz wróżbę zostaną przygotowane kwoty, z których dochód zostanie przeznaczony na realizację tegorocznej edycji festiwalu Lata Wolnej Miłości.

CAŁA SIŁA JAKĄ CZERPIĘ NA ŻYCIE

Nie mniej gorąco zapraszamy Was do wzięcia udziału w drugiej części wydarzenia, zorientowanego wokół publikacji „Cała siła jaką czerpię na życie” – biograficzna, zbiorowa praca Pracownii Badań nad Historią i Tożsamościami LGBT+ w ISNS UW. „Cała siła, jaką czerpię na życie” to obszerny, prawie tysiącstronicowy wybór wyrazistych i poruszających tekstów. Stanowi on wyjątkowy zapis doświadczeń osób LGBTQ+ w Polsce – ich dorastania i samotności, pierwszych miłości, coming out-ów, odrzucenia – lub akceptacji – ze strony najbliższych, sytuacji w szkole i w pracy, opresji ze strony Kościoła i prawicowych polityków. Podczas spotkania, odbędzie się rozmowa z autorami oraz czytanie performatywne w wykonaniu aktorów z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Dodawajcie się do wydarzenia – będziemy tu systematycznie uzupełniać informacje i odkrywać przed Wami kolejne karty z atrakcjami! See ya