BCS czarne logo
Szukaj

Zwiedzanie

Adres

ul. Jagiellońska 47 (obok CH Focus),
85-097 Bydgoszcz

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek 10:00-18:00
Sobota 10:00-16:00
Niedziela: nieczynne

Bilet normalny
5 PLN
Bilet ulgowy
3 PLN

Dzieci do 10. roku życia: wstęp wolny

Zapraszamy grupy szkolne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym (opiekunowie/opiekunki grup: wstęp wolny).

JAK DO NAS DOTRZEĆ?

Sala wystawiennicza mieści się na pierwszym piętrze, sala warsztatowa na poddaszu (parter zajmuje Sopocki Dom Aukcyjny w Bydgoszczy). Główne wejście do budynku mieści się z boku, od ulicy Jagiellońskiej. 

Najbliższy przystanek tramwajowy nazywa się Dworzec Autobusowy, a najbliższy parking  znajduje się w centrum handlowym Focus – dla osób niebędących klientami bezpłatny do 2 godzin.

W budynku nie ma windy, winda dla osób poruszających się na wózkach umożliwia dostanie się na parter budynku. Wejście z nią znajduje się od strony centrum Focus – w razie potrzeby jej użycia prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, ponieważ winda obsługiwana jest przez pracowników centrum handlowego.

Udogodnienia

  • Od poniedziałku do piątku w godzinach 16-17 w całym budynku obowiązują CICHE GODZINY.  To inicjatywa stworzona z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz wszystkich, które poszukują w galerii spokoju. W tym czasie muzyka i prace z dźwiękiem będą przyciszone, a światło przygaszone: pozostawimy włączone jedynie światła punktowe doświetlające eksponaty. Prosimy, aby w czasie zwiedzania wyciszyć telefony komórkowe i unikać głośnych rozmów. W trakcie „Cichych Godzin” zwiedzanie w grupach nie będzie możliwe. 
  • W toalecie na parterze znajduje się RÓŻOWA SKRZYNECZKA zaopatrzona w środki higieny osobistej na czas menstruacji (więcej informacji na stronie rozowaskrzyneczka.pl)
  • Do Bydgoskiego Centrum Sztuki zapraszamy również z psem (lub kotem).