BCS czarne logo
Szukaj

Miasto Złotej: spotkanie z ilustratorką Magdą Rucińską

Czas trwania: 30.06.2018
Rodzaj wydarzenia: Spotkanie autorskie

Wyobraźcie sobie miasto z betonu…

Kamienne, surowe, geometryczne bloki piętrzą się, nachodzą na siebie, nie pozostawiając miejsca na najmniejszy skrawek zieleni. Wśród tego betonu siedzi dziewczynka o złotych włosach. Uśmiecha się, macha nogami i czyta książkę. To Złota, mieszkanka tego miasta, która nigdy nie opuściła jego murów. Złota dostrzega w jednobarwnym, smutnym świecie całą gamę kolorów. Z uśmiechem na ustach próbuje nam je pokazać.

Złotą (i „Miasto Złotej”, nowość Wydawnictwo TADAM) stworzyli Daniel Chmielewski i mieszkająca w zielonym mieście na Brdą, naszym mieście, ilustratorka MAGDA RUCIŃSKA.

Zapraszamy na spotkanie z twórczynią pięknych obrazów zawartych w książce. Przybywajcie, RODZICE, DZIECI OD 5. ROKU ŻYCIA I MŁODZIEŻ na rozmowę i warsztat z artystką.

WSTĘP WOLNY, jednak obowiązują ZAPISY, na email: tuczytam@op.pl (w temacie wpisujcie „Miasto Złotej”)

Decyduje kolejność zgłoszeń.

To będzie niezwykła ARTYSTYCZNA I URBANISTYCZNA PRZYGODA.

MAGDA RUCIŃSKA – Rysowniczka, malarka, autorka tekstów o sztuce, komiksie i ilustracji. Publikowała m. in. w „Lampie”, „Zwykłym Życiu”, „Fabulariach”, „Zeszytach Komiksowych”, „F5”. Na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych m. in. w Galerii Wspólnej i Galerii Wieży Ciśnień w Bydgoszczy, Galerii Komiksu Cheap East (CK Zamek) w Poznaniu, Galerii Miejskiej w Inowrocławiu oraz uczestnictwo w zbiorowych pokazach w BWA Bydgoszcz, MBWA Leszno, Galerii Bielskiej BWA czy Muzeum Schloss Herzberg am Harz w Niemczech. Była stypendystką MKiDN (2009/2010) i Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2016). Od 2013 roku pracuje na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, w Katedrze Sztuk Wizualnych jako asystent w I Pracowni Artystycznej.