BCS czarne logo
Szukaj

Portrety rodzinne

Arek Hapka

Czas trwania: 15.05.2017 - 03.06.2017
Rodzaj wydarzenia:

Co to jest rodzina?

Czy rodzina to, jak mówi Zdzisław Beksiński, „grupa ludzi która tak samo jak się kocha, równie bardzo się nie znosi”?

A może to postaci w życiu, które towarzyszą w trudnych i przyjemnych chwilach?

Czy to tylko ludzie, którzy są związani więzami krwi?

Czy postaci fikcyjne, z którymi wiążesz emocje wspomnienia i do których odwołujesz się w chwilach ważnych, także możesz nazywać rodziną?

Na te pytania Arkadiusz Hapka odpowiada w serii rysunkowych portretów – postaci z filmu i literatury, które są mu bardzo bliskie. Postaci ikoniczne dla milionów widzów i czytelników na świecie w tej wystawie stają się rodziną. Dlatego też na wystawie prezentowana będzie seria „Portretów rodzinnych”.

Arkadiusz Hapka

Urodzony w Bydgoszczy 31.03.1981. Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Wydział Humanistyczny. Studia ukończył w 2005 roku. W latach 2004-2005 dziennikarz lokalnego dodatku Gazety Wyborczej. Między 2005 a 2010 wydawał pismo Magazyn Moment oraz kwartalnik B4mag. Pracował przy projekcie Toruń Europejską Stolicą Kultury 2016 wydając magazyn TOST. Był rzecznikiem prasowym i szefem promocji Pierwszego Bydgoskiego Kongresu Kultury w 2011 roku oraz Local PR manager przy Art Pop Festival. Pełnił również funkcję Rzecznika Prasowego przy XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Camerimage. Od 2012 roku pełni funkcję Specjalisty ds Kina ORZEŁ w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Kurator festiwali Docs Against Gravity (również rzecznik prasowy bydgoskiej edycji festivalu), Sputnik nad Bydgoszczą, Mózg Festival (również jako szef promocji) absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w 2015 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie.