BCS czarne logo
Szukaj

Poruszenia Na Łączach: spotkania sztuki i psychoanalizy

Czas trwania: 27.02.2021
Rodzaj wydarzenia: Poruszenia

wokół Pomnika Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej

V Poruszenia

spotkanie sztuki i psychoanalizy

 wokół Pomnika Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej

 prowadzenie: Elżbieta Marchlewicz i Maria Szuster | psychoterapeutki psychoanalityczne

Zapraszamy na 5. edycję Poruszeń, które odbędą się online na platformie Zoom. Tym razem chciałybyśmy z Państwem przyjrzeć się pomnikowi autorstwa Franciszka Masiaka, który od 52 lat wpisuje się w krajobraz Starego Rynku w Bydgoszczy. Będziemy wspólnie zastanawiać się kogo widzimy, patrząc na pomnik, jakich wydarzeń jesteśmy świadkami i jak to nas porusza…

Myślimy o „Spotkaniach…” jak o możliwości pobycia razem we wspólnej przestrzeni między dziełem a nieświadomością każdego z nas. Jesteśmy przekonane, że przez całe życie zwracamy się ku innym. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w twórczości artystycznej. Uważamy, że w sztuce są pokazywane i twórczo przekształcane procesy, które zachodzą w każdym z nas – dzięki temu wszyscy możemy być odbiorcami.

Spotkanie odbiorcy ze sztuką jest zawsze spotkaniem nieświadomości dzieła artystycznego z naszą nieświadomością. W takiej przestrzeni może wyłonić się znaczenie, którego wcześniej nie było – PORUSZENIE. Chcemy z Państwem porozmawiać o sztuce jako okazji do lepszego zrozumienia siebie i otaczającego świata. Zapraszamy.

//

 Link do spotkania na Zoomie: https://us02web.zoom.us/j/86133258327…

Wystarczy kliknąć i dołączyć do spotkania. Link będzie aktywny w ciągu całego spotkania, czyli do godziny 15:30.

Meeting ID: 861 3325 8327

Password: 474122

Osoby, które będą po raz pierwszy korzystały z Zoom prosimy o wcześniejsze zainstalowanie tego komunikatora na swoim urządzeniu, żeby nie stracić ani chwili ze spotkania.

W trosce o lepszy odbiór, prosimy osoby, które dołączą w trakcie spotkania o wyłączenie mikrofonów. Sugerujemy włączenie mikrofonu w momencie włączania się do dyskusji. W razie trudności lub pytań prosimy o kontakt mailowy maria.szuster@gmail.com

//

ELŻBIETA MARCHLEWICZ jest psychoterapeutką psychoanalityczną, członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Wcześniej szkoliła się i pracowała w nurcie psychoterapii integratywnej. Interesuje się wczesną relacją matki z dzieckiem i wpływem przekazu transgeneracyjnego oraz jego przejawami w pracy psychoterapeutycznej. Pracuje z osobami dorosłymi i parami.

MARIA SZUSTER jest psychoterapeutką psychoanalityczną i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydatką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i parami. Interesuje się możliwościami badania nieświadomości oraz zjawiskami z pogranicza psychoanalizy i codziennego funkcjonowania.