BCS czarne logo
Szukaj

Poruszenia Na Łączach: spotkania sztuki i psychoanalizy

Czas trwania: 25.02.2020
Rodzaj wydarzenia: Poruszenia

spotkanie online wokół wystawy Stanisława Horno-Popławskiego

Poruszenia Na Łączach

spotkania sztuki i psychoanalizy

spotkanie online

wokół wystawy Stanisława Horno-Popławskiego

25/04 (sobota), 14:00-15:30

prowadzenie: Elżbieta Marchlewicz i Maria Szuster

//

Pragniemy Państwa zaprosić na Poruszenia, czyli drugie spotkanie sztuki i psychoanalizy. Będzie to okazja do dyskusji wokół prezentowanej w Bydgoskim Centrum Sztuki wystawy rzeźb Stanisława Horno -Popławskiego. Spotkanie pozwoli nam na podzielenie się z innymi odbiorem, rozumieniem i skojarzeniami wokół przedstawianych dzieł.

Myślimy o „Spotkaniach…” jak o możliwości pobycia razem we wspólnej przestrzeni między dziełem a nieświadomością każdego z nas. Jesteśmy przekonane, że przez całe życie zwracamy się ku innym. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w twórczości artystycznej. Uważamy, że w sztuce są pokazywane i twórczo przekształcane procesy, które zachodzą w każdym z nas – dzięki temu wszyscy możemy być odbiorcami.

Spotkanie odbiorcy ze sztuką jest zawsze spotkaniem nieświadomości dzieła artystycznego z naszą nieświadomością. W takiej przestrzeni może wyłonić się znaczenie, którego wcześniej nie było – PORUSZENIE.

Chcemy z Państwem porozmawiać o sztuce jako okazji do lepszego zrozumienia siebie i otaczającego świata. Zapraszamy.

//

Ze względu na okoliczności pandemii spotkamy się online za pośrednictwem platformy Zoom: https://us02web.zoom.us/j/86022591794…

Wystarczy kliknąć i dołączyć do spotkania. Link będzie aktywny w ciągu całego spotkania, czyli do godziny 15:30.

Osoby, które będą po raz pierwszy korzystały z zoom prosimy o wcześniejsze zainstalowanie tego komunikatora na swoim urządzeniu, żeby nie stracić ani chwili ze spotkania.

Darmową wersję zoom można pobrać ze strony www.zoom.us

W trosce o lepszy odbiór, prosimy osoby, które dołączą w trakcie spotkania o wyłączenie mikrofonów. Sugerujemy włączenie mikrofonu w momencie włączania się do dyskusji.

W razie trudności lub pytań prosimy o kontakt mailowy maria.szuster@gmail.com

//

ELŻBIETA MARCHLEWICZ jest psychoterapeutką psychoanalityczną, członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Wcześniej szkoliła się i pracowała w nurcie psychoterapii integratywnej. Interesuje się wczesną relacją matki z dzieckiem i wpływem przekazu transgeneracyjnego oraz jego przejawami w pracy psychoterapeutycznej. Pracuje z osobami dorosłymi i parami.

MARIA SZUSTER jest psychoterapeutką psychoanalityczną i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydatką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i parami. Interesuje się możliwościami badania nieświadomości oraz zjawiskami z pogranicza psychoanalizy i codziennego funkcjonowania.