BCS czarne logo
Szukaj

Poruszenia: spotkania sztuki i psychoanalizy

Elżbieta Marchlewicz i Maria Szuster

Czas trwania: 08.02.2020
Rodzaj wydarzenia: Poruszenia

C(i)ałoistnienia

NOWY CYKL SPOTKAŃ | Poruszenia. Spotkania sztuki i psychoanalizy

1. spotkanie | wokół wystawy C(i)ałoistnienia | Anna Kluza i Alina Kluza-Kaja

8 lutego (sobota) 14:30

Prowadzenie: Elźbieta Marchlewicz i Maria Szuster

wstęp wolny

Zapraszamy na cykl spotkań sztuki i psychoanalizy, podczas których będzie okazja do dyskusji wokół wystaw prezentowanych w Bydgoskim Centrum Sztuki. Spotkania będą okazją do podzielenia się z innymi odbiorem, rozumieniem i skojarzeniami wokół przedstawianych dzieł.

Myślimy o „Poruszeniach” jak o możliwości pobycia razem we wspólnej przestrzeni między dziełem a nieświadomością każdego z nas.

Jesteśmy przekonane, że przez całe życie zwracamy się ku innym. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w twórczości artystycznej. Uważamy, że w sztuce są pokazywane i twórczo przekształcane procesy, które zachodzą w każdym z nas- dzięki temu wszyscy możemy być odbiorcami.

Spotkanie odbiorcy ze sztuką jest zawsze spotkaniem nieświadomości dzieła artystycznego z naszą nieświadomością. W takiej przestrzeni może wyłonić się znaczenie, którego wcześniej nie było – PORUSZENIE.

Chcemy z Państwem porozmawiać o sztuce jako okazji do lepszego zrozumienia siebie i otaczającego świata. Zapraszamy.

//

ELŻBIETA MARCHLEWICZ jest psychoterapeutką psychoanalityczną, członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Wcześniej szkoliła się i pracowała w nurcie psychoterapii integratywnej. Interesuje się wczesną relacją matki z dzieckiem i wpływem przekazu transgeneracyjnego oraz jego przejawami w pracy psychoterapeutycznej. Pracuje z osobami dorosłymi i parami.

MARIA SZUSTER jest psychoterapeutką psychoanalityczną i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydatką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i parami. Interesuje się możliwościami badania nieświadomości oraz zjawiskami z pogranicza psychoanalizy i codziennego funkcjonowania.