BCS czarne logo
Szukaj

Snik: Ordinary Inspirations

SNIK

Czas trwania: 04.04.2019
Rodzaj wydarzenia: Koncert

premiera albumu
SNIK – Ordinary Inspirations PREMIERA ALBUMU
Album Mateusza Dudzińskiego, bydgoskiego producenta muzyki elektronicznej, tworzącego pod pseudonimem SNIK ukaże się nakładem wydawnictwa Absys Records.
Tego magicznego wieczoru znajdziecie się w świecie wypełnionym przestrzenną muzyką i głębokim brzmieniem.
Otoczeni instalacjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję, jak i tematycznymi wizualizacjami na dwóch projektorach które zaprezentuje Tom Jahbwaiski (Wstrząs).
Fragment recenzji Adama Gowora
„Album Ordinary Inspirations to zdecydowanie najbardziej dojrzała i spójna płyta w jego dorobku. Mimo iż nie odstaje gatunkowo od poprzednich, jest w niej coś, co zaskakuje nawet osłuchanego odbiorcę. Poza klasycznymi dźwiękami nurtu future garage słychać tutaj wyraźne wpływy surowego, abstrakcyjnego hip-hopu nasuwające na myśl solowe albumy Noona, łączące się gładko z przesiąkniętą atmosferą deszczowej nocy elektroniką, która kojarzyć się może z dokonaniami takich artystów jak Synkro czy Hatti Vatti. Nie oznacza to jednak kolejnej kalki, a raczej odważne wylanie w swoją sztukę wszystkich inspiracji jakimi nasiąkał przez ostatnie lata, szlifując warsztat. Nazwanie Ordinary Inspirations debiutem nie jest więc wcale przesadzone – oznacza tutaj osiągnięcie pełni dojrzałości kompozycji i brzmienia. Połamane perkusje łączą się perfekcyjne z elektronicznymi strukturami, a ostro cięte sample instrumentów i wokali pięknie kontrastują i dopinają całość.”
Premiera powstałego w ciągu dwóch lat albumu SNIKa przybierze formę DJ SETu. Podczas imprezy odbędzie się również pierwsza projekcja teledysku towarzyszącego albumowi stworzonego przez Julia Libera i studentów Bucks New University.