BCS czarne logo
Szukaj

Sztuka Izolacji: konkurs dla artystek i artystów

Czas trwania: do 30.06.2020
Rodzaj wydarzenia: open call

Gdy izolacja społeczna stała się warunkiem bezpieczeństwa, cała ludzka nadprodukcja, nadmiarowość przeniosła się do Internetu. Czas pandemii to trudny czas dla artystek i artystów. Pozbawieni często praw pracowniczych, ubezpieczenia zdrowotnego, stanęliście w obliczu niezwykle wymagającej sytuacji. Jako miejsce kultury, chcielibyśmy pośredniczyć w zapewnieniu kontaktu z odbiorcami i pomóc Wam przetrwać ten okres.

Zapraszamy artystki i artystów do nadsyłania prac o swoim doświadczeniu izolacji. Czym dla Was jest izolacja, czy wpłynęła na Waszą twórczość? Czekamy na prace o teraźniejszości, o dziwnej codzienności, ale również o przyszłości – o, miejmy nadzieję, lepszej „nowej normalności”.

//

Jak aplikować?

Czekamy na Wasze prace w dowolnej technice umożliwiającej prezentację online. Może to być np. fotografia rzeźby czy obrazu, szkic, ale również wideo czy projekt performensu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca pod adresem bcs@horno.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać „Konkurs: Sztuka Izolacji”.

Załączniki nie powinny przekraczać 10 MB. W przypadku większych plików cyfrowych prosimy o przesłanie załączników przez WeTransfer.

Trzy wybrane przez nas prace otrzymają nagrody w wysokości:

• I miejsce 3000,00 zł

• II miejsce 2000,00 zł

• III miejsce 1000,00 zł

Wszystkie wyróżnione dzieła zaprezentujemy online w formie galerii konkursowej.

Pełen regulamin konkursu: https://tiny.pl/77frx