BCS czarne logo
Szukaj

Urban Arts

Bite-Art Festival

Czas trwania: 15.07.2017 - 06.08.2017
Rodzaj wydarzenia:

Festiwal Bite-Art jest miejscem dla wszelkich odmian sztuki miejskiej. Jest punktem łączenia twórczych duchów, nowatorską duszą miasta płonącego artyzmem. Celem organizatorów jest upiększanie Bydgoszczy, poprzez sztukę dostępną dla każdego – na ścianach miejskich budynków, na ulicach oraz w galeriach, kawiarniach, czy klubach.

15 lipca o godz.18.00 w Bydgoskim Centrum Sztuki (ul.Jagiellońska 47) odbędzie się otwarty wernisaż wystawy „Urban Arts” z udziałem artystów.

Pofestiwalowa wystawa potrwa aż do 6 sierpnia bieżącego roku.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy czterech artystów, tworzących w tym roku wielkoformatowe murale artystyczne w Bydgoszczy w ramach festiwalu ‘Bite-Art Festival’.

Artyści, których prace zobaczycie w ramach wystawy, zaczynali swoje twórcze przygody od projektów graffiti. Obecnie są cenionymi muralistami, a ich obrazy wystawiane są w galeriach na całym świecie. To, co kiedyś przypisywane było ulicy, dziś z wielkim powodzeniem funkcjonuje na światowym rynku sztuki. Sztuka uliczna jest niewątpliwie jednym z największych fenomenów kulturowych ostatnich lat.

Prezentowani artyści:

◾ Adam”Soap”Kłodziński

◾ Sebastian „Setka” Tkaczyk

◾ Bartek „MrPainOne” Bujanowski

◾ Bartek 'Pener’ Świątecki