BCS czarne logo
Szukaj

Young and inspired

Saloon Rebels

Czas trwania: 15.06.2018 - 22.08.2018
Rodzaj wydarzenia:

To co tygrysy lubią najbardziej czyli artyści streeartowi i ich prace na wystawie w Bydgoskim Centrum Sztuki. W tym roku mamy przyjemność zaprezentować prace artystów z kolektywu „Saloon Rebels”: SWAG, Wild Cherry, Someart, Mike Ortalion. Będą bardzo smaczne artystyczne kąski!

Kilka słów o samym kolektywie:

Kiedyś Saloon Rebels (ang. Salonowi Buntownicy) dziś Hashart. To projekt kulturalny stworzony w 2014 roku, skupiający się przede wszystkim na promocji artystów młodego pokolenia o niewielkim dorobku artystycznym. Początkowo zrzeszał twórców głównie bez wykształcenia akademickiego, o wspólnym zapale i podobnych marzeniach. Dziś Salonowych Buntowników już nie ma, a Hashart to garstka ludzi podobnie myślących, mających ten sam cel, pasję i dążenia.

Twórca inicjatywy- Agnieszka Sinczewska nie jest ani znawcą sztuki, ani krytykiem, trochę kuratorem, a bardziej art dealerem. Chce być nowoczesnym marszandem i art managerem w jednym. Zachęca artystów, wspiera ich i im radzi. Analizuje rynek, planuje działania. Działa poprzez reprezentowanie, negocjowanie, pozyskiwanie i nawiązywanie nowych relacji. Jej cechą charakterystyczną jest przewodzenie. Poprzez #art chce mówić poważnie i mniej poważnie o sztuce, chce kształtować i budować kulturę, bawić się nią.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy.